Budowa stadionu lekkoatletycznego w Ostrowcu pod znakiem zapytania. Kolejny przetarg i coraz wyższe ceny

źródło zdjęcia: Pixabay

Trzeci przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu nie okazał się korzystniejszy niż poprzedni.

Wówczas jedyny oferent zaproponował kwotę ponad 23 milionów złotych, czyli około 6 milionów 800 tysięcy wyższą niż zakładany na ten cel budżet.
Teraz także wpłynęła tylko jedna oferta i jest jeszcze wyższa.
-Przypomnę, że zabezpieczyliśmy w budżecie powiatu 16 milionów 380 tysięcy złotych, natomiast jedyna oferta opiewa na kwotę 24 milionów 480 tysięcy złotych – wylicza Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu
To jednak nie koniec złych wiadomości, ponieważ w ramach tego samego przetargu zaplanowano także remont dwóch hal sportowych – przy wspomnianym wcześniej SMSie oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica. Niestety, tu nie wpłynęła żadna oferta.
Powiat na te dwie inwestycje planował przeznaczyć ponad milion 600 tysięcy złotych. W poprzednim postępowaniu oferty były, ale łącznie o około 700 tysięcy złotych wyższe niż planowany budżet.
Teraz zarząd powiatu musi podjąć decyzję, co dalej. Z naszych informacji wynika, że stan budżetu nie pozwala na dołożenie tak dużej kwoty.
Prawdopodobnie powiat ogłosi kolejny, czwarty już przetarg, bo harmonogram wynikający z funduszu Polski Ład, z którego pochodzą środki na te inwestycje jeszcze na to pozwala.
Jak poinformowała nas starosta Marzena Dębniak, jutro podejmą decyzję w kwestii tego przetargu.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia