Warsztaty wicia wianków poprzedzą Noc Świętojańską w Ostrowcu

fot. www.mck.ostrowiec.pl

Noc Świętojańska, czyli najkrótsza noc w roku i słowiańskie święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości – właśnie tak – radośnie – będzie świętowana w Ostrowcu.

W piątek 24 czerwca Miejskie Centrum Kultury organizuje cuda-wianki, ale przygotować się do zabawy pomagać będzie już od poniedziałku. Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury od 20. do 23. czerwca w godzinach 9.30-11.00 i 11.30-13.00 każdy będzie mógł się nauczyć wyplatać wianki. – Warsztaty z wicia wianków, tworzenia kompozycji kwiatowych organizujemy w ramach projektu 'Spotkania z Tradycją”, na realizację którego otrzymaliśmy dofinansowanie z ministerstwa kultury i każda osoba, która chce w Noc Świętojańską zabłysnąć wiankiem może skorzystać z okazji i nauczyć się je wyplatać – zachęca do udziału w warsztatach Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, a warsztaty poprowadzą doświadczone w sztuce panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

W piątek 24 czerwca świętowanie najkrótszej nocy w roku rozpocznie się w Parku Miejskim o 17.00 i potrwa przynajmniej do 22.00. -Będzie Jarmark Świętojański z dużą liczbą wystawców, będą zabawy dla najmłodszych, między innymi poszukiwanie kwiatu paproci, a także warsztaty wokalne, muzykowanie z zespołem Daj Ognia. Zabawę zakończymy widowiskiem, rozpalaniem ognia, puszczaniem wianków na wodę i potańcówką przy ognisku – zapowiada dyrektor MCK.

Koncert zespołu 'Daj ognia’ zaplanowano na 20.00. Puszczanie wianków, rozpalanie ognia Kupały i potańcówka z Kapelą Wilcze Kłaki rozpocznie się o 21.30.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia