Poseł Bartłomiej Sienkiewicz: Jedyny cel partii rządzącej?. Władza i żądza zysku

Kilkadziesiąt osób przyszło na środowe spotkanie z posłem Platformy Obywatelskiej – Bartłomiejem Sienkiewiczem, które odbyło się w Restauracji Primo w Ostrowcu. Spotkanie odbyło się pod hasłem 'POrozmawiajmy nie tylko o polityce”, bo taki tytuł ma cały projekt spotkań z wyborcami przygotowany przez Koalicję Obywatelską.

Wśród tematów nie zabrakło tych związanych z codziennymi problemami mieszkańców jak inflacja i wszechobecna drożyzna.
Uczestnicy spotkania mówili, że liczą na zmiany po najbliższych wyborach parlamentarnych.
– Interesuje mnie sytuacja w kraju, która zmierza w złym kierunku. Chciałabym żeby nastąpiły jakieś zmiany i mam nadzieję, że tak się stanie. Lubię tego typu spotkania, bo bezpośrednio od polityków można usłyszeć jakie mają propozycje dotyczące wielu obszarów życia, można zadać im pytania, podyskutować – mówiła pani Teresa.
A pan Sebastian dodawał: – Jestem sympatykiem Platformy Obywatelskiej i chcę wspierać tę partię, ale nie bezkrytycznie. Dlatego chcę posłuchać, ale i podzielić się tym, czym martwią się zwykli Polacy w takich miejscowościach jak Ostrowiec. Negatywnie oceniam politykę obecnego rządu i chciałbym żeby doszło do zmiany. Mam nadzieję, że tak się stanie – podkreślał.
Na spotkaniu nie zabrakło także lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej, jak Jolanta Madioury, która podkreślała, że bezpośredni kontakt z politykami reprezentującymi nas w Sejmie jest bardzo ważny.
– Możemy wtedy zadać wprost wszystkie pytania, które nas dręczą. Możemy podyskutować, wyrazić swoje opinie i podzielić się własnymi spostrzeżeniami. Kontakt z takim politykiem pozwala także bliżej go poznać, sprawdzić, czy reprezentuje nasze interesy, czy jest osobą wiarygodną – mówiła Jolanta Madioury
Uczestnicy nie tylko pytali o diagnozę obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej ale także o propozycje programowe Koalicji Obywatelskiej dotyczące – choćby – obniżenia cen paliw. Poseł Sienkiewicz wyjaśniał, że jednym z podstawowych ruchów, który dałby szybki efekt niższych cen na stacjach to obniżenie marży w rafineriach. Mówił także o braku odpowiedzialności polityków partii rządzącej za wszystkich obywateli.
– Zwykli Polacy spotykają się z taką falą podwyżek i drożyzny, że chyba nikogo nie pozostawia to obojętnym. I naprawdę nie jest to prawdą, że za wszystko odpowiada Putin i wojna w Ukrainie. To decyzje polityczne obecnego rządu pogłębiają ten kryzys. Pytania, jak długo będzie to trwało i jakie będą konsekwencje inflacji, wzrostu rat kredytów rozbrzmiewają w całym kraju – podkreślał poseł Sienkiewicz. I dodawał: – A na to wszystko nakłada się bezczelność i bezkarność obecnej władzy. Premier Morawiecki za ponad 4 i pół miliona złotych kupuje obligacje państwowe, chroniąc swoje oszczędności, a jednocześnie Polakom mówi, że sytuacja gospodarcza jest dobra i inflacji dużej nie będzie. Okazuje się, że zarabia na tym potężne pieniądze, a ludzie zostawieni są z inflacją i mają sobie sami z tym radzić. Jedyny cel, jaki przyświeca politykom partii rządzącej to władza i żądza zysku – puentował poseł Sienkiewicz.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia