Place zabaw w mieście zostaną przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami

450 tysięcy złotych zarezerwowała gmina Ostrowiec na doposażenie ostrowieckich placów zabaw w urządzenia dla dzieci z niepełnosprawnościami. Aby inwestycja spełniła oczekiwania miasto prowadzi konsultacje społeczne.

Wczoraj (pn) urzędnicy spotkali się z szefową Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i radami pierwszych trzech osiedli: Ludwików, Hutnicze i Częstocice. – Ustaliliśmy, że w Parku Hutniczym ustawione zostaną cztery urządzenia zabawowe dla osób niepełnosprawnych i będzie to huśtawka integracyjna, huśtawka łukowa, karuzela integracyjna i zestaw integracyjny – mówi Tomasz Gębka z Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu. Podkreśla, że urządzenia będą sprzyjać integracji dzieci pełnosprawnych i tych z deficytami ruchowymi. Wyjaśnia, że Park Hutniczy jest ogólnodostępny, łatwo do niego dojechać, są parkingi oraz jest duży i ogrodzony, a więc bezpieczny. – Kolejne konsultacje rozpoczniemy w przyszłym tygodniu i planujemy cały ten proces zakończyć do końca czerwca. Zaraz po tym ogłosimy procedurę przetargową – dodaje.

Z wyliczeń urzędników wynika, że tylko na terenie Ludwikowa, Częstocic i osiedla Hutniczego mieszka około 280 osób zainteresowanych poprawą dostępności placów zabaw dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja wpisuje się w projekt 'Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” i jest dofinansowana z tzw. funduszy norweskich.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia