Uniwersytet Ludowy w Chocimowie rozkręca się

fot. FB/Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów

Końca dobiega realizacja projektu 'Uniwersytet Ludowy w chocimowskim dworku’, jaki od ubiegłego roku prowadzi z pomocą kunowskiego samorządu Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów. Na adaptację czterech pomieszczeń, kuchni i łazienek, a także wyposażenie i działalność uniwersytetu pozyskali ponad 940 tysięcy złotych.

Fundusze pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Nowa siedziba Uniwersytetu Ludowego w Chocimowie zostanie uroczyście otwarta 9 lipca. – Mamy bardzo bogatą ofertę działań dla naszych słuchaczy. Są to warsztaty dla osób, które chcą iść w kierunki liderstwa, czyli aktywizacji obywateli, ale również warsztaty rozwijające pasje, na przykład rękodzielnicze, aktorskie, bo będą warsztaty teatralne, czy też kulinarne poświęcone kuchni tradycyjnej i nowoczesnej – mówi Barbara Domagała, prezes stowarzyszenia i zachęca do obserwowania strony internetowej stowarzyszenia i mediów społecznościowych, gdzie będą na bieżąco publikowane informacje na temat warsztatów. Uniwersytet Ludowy w Chocimowie pierwsze warsztaty ma już za sobą. – Cały czas prowadzimy nabór. W tym roku planujemy przeszkolić w różnych kierunkach przynajmniej 200 osób – zaznacza prezes Domagała.
Partnerem warsztatowej części projektu jest ostrowieckie Stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych.
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów pozyskało już też kolejne fundusze na działalność Uniwersytetu Ludowego w przyszłym roku i będą aplikować o kolejne środki.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia