Wielki finał festiwalu „Eko Ostrowiec – Art & Fashion Days”

W najbliższą sobotę w Ostrowieckim Browarze Kultury odbędzie się finał Festiwalu 'Eko Ostrowiec – Art & Fashion Days’


Tego dnia uczestnicy będą mogli liczyć na ciekawe warsztaty, lokalni twórcy prezentować będą ręczne wyroby, będzie można wziąć udział w zajęciach z jogi czy tanecznych.
-Postaramy się zaprosić lokalnych twórców, wykonujących biżuterię, ozdoby czy praktyczne rzeczy do domu. Od 11:00 zajęcia z jogi, godzinę później tańce w „kręgu świadomego ruchu”, które poprowadzi Marta Kłonica, przyda się luźny strój do zaplanowanej aktywności. Od 13:00 do 16:00 w budynku R1 odbędą się warsztaty „Dress up in Ecofriendly”- mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu.
W Biurze Wystaw Artystycznych będzie można zwiedzić wystawę Wielowymiarowość Piotra Lutyńskiego, a na warsztatach stworzyć między innymi tipi.
-Do południa zapraszamy na rodzinne spotkanie, będziemy tworzyć wioskę tipi, będziemy tworzyć namioty, będziemy się bawić. Wszystko to będzie inspirowane wystawą „Wielowymiarowość” Piotra Lutyńskiego. Po obiedzie, po godzinie 15:00 na warsztaty z tworzenia latawców. Na warsztaty obowiązują zapisy, prowadzimy je telefonicznie – zachęca Justyna Łada, dyrektorka BWA.
Całość wydarzenia zwieńczy pokaz mody, po którym będzie miał miejsce happening zorganizowany przez otwarty teatr perkusyjny.
Happening płynnie przejdzie w imprezę DJ-ską w wykonaniu Joint Venture Sound System.
Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie plenerowa wystawa fotograficzna Wiktorii Sadowskiej pod tytułem 'Redesign’
Więcej informacji i szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie Miejskiego Centrum Kultury.

/bart/

Ważne wydarzenia