Bezpieczeństwo Narodowe II stopnia od października na WSBiP

Po kilkunastu latach prowadzenia studiów licencjackich na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim umożliwi studentom kontynuację nauki na poziomie studiów magisterskich. Uczelnia otrzymała na to zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki.

– To jest dla nas bardzo dobra wiadomość, ponieważ jestem przekonany, że te studia II stopnia będą naturalną kontynuacją podjętej nauki, a zgromadzą nie tylko naszych absolwentów, ale również absolwentów innych uczelni – cieszy się dr Paweł Gotowiecki, rektor WSBiP. Mówi też, że zainteresowanie tym kierunkiem na poziomie licencjackim nie słabnie. – Tym kierunkiem zainteresowane są przede wszystkim osoby, które chcą związać swoje życie zawodowe ze służbami, z formacjami mundurowymi, z różnego rodzaju instytucjami zajmującymi się ochroną mienia, ochroną osób lub zarządzaniem kryzysowym – dodaje.

Bezpieczeństwo Narodowe o specjalnościach cyberbezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe będzie czwartym z kolei kierunkiem II stopnia w ofercie Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, wkrótce Akademii Nauk Stosowanych imienia Józefa Gołuchowskiego.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia