Złote szkoły NBP uczą dzieci o finansach

Szkoła podstawowa nr 14 na osiedlu Stawki drugi rok z rzędu nagrodzona tytułem 'Złotej Szkoły NBP’ za realizację wielomiesięcznego projektu popularyzującego wśród uczniów wiedzę ekonomiczną. W szkole, tak jak przed rokiem, uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w szeregu zajęć.

– Nauczyciele matematyki z naszej szkoły tworzyli, a później prowadzili lekcje w oparciu o scenariusze poświęcone takim zagadnieniom, jak prawa konsumenta związane z usługami finansowymi, jak planowanie finansowe w warunkach określonego własnego budżetu. Uczyli jak nie popaść w długi biorąc kredyty, kupując ubezpieczenia, mówiliśmy o znikających pieniądzach –
mówi Katarzyna Goworek, dyrektor 'czternastki’.
Szkoła w ramach projektu współpracowała też z Bankiem Spółdzielczym, zorganizowane były spotkania z ekspertem, a na zakończenie debata oxfordzka.

Wszystkie te działania, opisane, a niektóre sfilmowane zostały przez Narodowy Bank Polski bardzo wysoko ocenione i nagrodzone certyfikatem 'Złotej Szkoły NBP’. – Myślę, że to są takie bardzo ważne zadania, bo mają ścisły związek z funkcjonowaniem w dorosłym świecie. Szkoła powinna uczyć takich treści, budować kompetencję młodych ludzi także w zakresie finansów – podkreśla dyrektor Goworek.

W tegorocznej, drugiej edycji projektu Narodowego Banku Polskiego, tytuł 'Złotej Szkoły NBP” zdobyły 202 placówki w całym kraju, które otrzymały najwyższą punktację za zrealizowane zadania. Blisko połowa z nich to szkoły średnie.
W Ostrowcu tytuł ten zdobył również Katolicki Zespół Edukacyjny.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia