Salonowe zwierzaki w wyobraźni młodych artystów

Źródło: Bartlomiej Kot

Miłośnicy zwierząt i twórczości artystycznej powinni dziś wziąć udział w wernisażu wystawy 'Salonowe zwierzaki – dzikie historie’.

Odbędzie się o godz. 18 w Ostrowieckim Browarze Kultury, ale wystawę będzie można oglądać znacznie dłużej, bo do 3 czerwca.
Przygotowali ją Bartłomiej Kot, prowadzący Pracownię Rzeźby i Ceramiki oraz Sekcja Plastyczna prowadzona przez Marlenę Kot.
– To będą zwierzaki z papier marche, budowane na balonie, porozkładane w różnych miejscach foyer kina. Są ptaki, zwierzęta domowe i dzikie, a także takie, które są wytworem fantazji najmłodszych i nie kojarzą się z żadnym znanym gatunkiem – mówi Bartłomiej Kot.
Autorami prac są podopieczni obojga artystów, a na wystawie zobaczymy ponad 40 „eksponatów”. – Kreatywność i wyobraźnia dzieci nie zna granic więc te prace są niezwykle kolorowe, barwne i radosne. Dzieje się tam wiele stąd dopisek „szalone historie” do tytułu wystawy – wyjaśnia Bartłomiej Kot.
Podstawą do stworzenia postaci zwierzaków jest balon, który obklejany jest papierem, potem malowany i uzupełniany wieloma elementami ozdobnymi. Każda z prac jest podpisana, a podczas wernisażu wszyscy autorzy otrzymają upominki.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia