Spokojny weekend majowy na drogach powiatu

Policja podsumowała długi, majowy weekend. – Na drogach powiatu ostrowieckiego było stosunkowo spokojnie – ocenia Rafał Dobrowolski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

– W trakcie długiego weekendu za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymane zostały 3 prawo jazdy. Przebadano 360 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzech z tych kierujących znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Przez weekend majowy odnotowaliśmy 7 zdarzeń drogowych, w trakcie których uczestnicy odnieśli niegroźne obrażenia – wymienia Rafał Dobrowolski. Zdarzenie drogowe, o których mówi to między innymi potrącenie sarny na drodze i pieszego – starszej kobiety na parkingu podczas wykonywania manewru.

W całym województwie podczas długiego weekendu policjanci złapali na gorącym uczynku 57 osób, które po spożyciu alkoholu zdecydowały się wsiąść za kółko samochodu. Doszło też do 7miu wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 9 zostało rannych. 24ech kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia