Kampania Świętokrzyskiego. Rafał Cieszyński: – Tu jezdnia jest jakaś lepsza, krajobrazy jakieś piękniejsze

Źródło: Świętokrzyski Urząd Marszałkowski w Kielcach

Ponad 2 miliony złotych przeznaczył samorząd województwa świętokrzyskiego na kampanię promocyjną regionu. Jej hasło to: 'Świętokrzyskie. Jesteśmy blisko’. Twarzą kampanii jest aktor Rafał Cieszyński, który wystąpi w spotach telewizyjnych.

– To jest jedyne takie miejsce na ziemi, które kojarzy mi się z odpoczynkiem, przyjemnością i pracą. Jak tutaj przyjeżdżam kręcić – wiadomo jaki serial – to znajduję się w niezwykle pięknym miejscu i zjawiskowym mieście jakim jest Sandomierz. Gdyby państwo zapytali któregoś z naszych operatorów – jak się kręci zdjęcia w Sandomierzu to odpowiedzieliby, że praktycznie zdjęcia kręcą się same, bo gdziekolwiek nie skierują oko kamery to wychodzą one przepięknie – mówił aktor, oczywiście znany z serialu 'Ojciec Mateusz’ na sandomierskim Rynku, gdzie odbyła się inauguracja tej kampanii. I dodawał: – Jak wjeżdżam i mijam tablice Świętokrzyskiego to jakbym przenosił się do jakiegoś magicznego miejsca. Bo od razu jezdnia jest jakaś lepsza, krajobrazy jakieś piękniejsze. Jest mi niezmiernie przyjemnie być ambasadorem województwa świętokrzyskiego i brać udział w tej kampanii.
Spoty emitowane będą w telewizji publicznej w czerwcu i lipcu. Część z nich będzie miała charakter uniwersalny – promujący zarówno walory turystyczne jak i gospodarcze regionu, część będzie osobno promować turystykę, osobno gospodarkę. Łącznie zaplanowano 190 emisji. – Robimy tę kampanię, by przyciągnąć i turystów i biznes do naszego województwa, bo województwo świętokrzyskie choć nieduże jest sercem Polski, jest województwem pięknym – mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Ale – jak to się mówi – nigdy dość reklamy, nigdy dość chwalenia swojej osoby, a tu w tym przypadku naszego województwa i ta kampania ma to na celu – dodawał.
W spotach zobaczymy m.in. Targi Kielce, Główny Urząd Miar, Politechnikę Świętokrzyską, Kielecki Park Technologiczny, obiekty sanatoryjne i uzdrowiskowe, tężnię solankową w Busku-Zdroju, Ponidzie, Sandomierz i Góry Świętokrzyskie.
A miesiąc temu na granicach województwa świętokrzyskiego pojawiły się billboardy, będące pierwszym elementem tej kampanii.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia