Uroczyste ślubowanie uczniów ZDZ na Rynku w wyjątkowej oprawie

46 uczniów klas pierwszych Niepublicznego Technikum im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowcu ślubowało wczoraj na ostrowieckim Rynku.

Przysięgę złożyli uczniowie klas niemundurowych i mundurowych, ślubując na sztandar szkoły.
Ślubowanie miało uroczystą oprawę, przyjechali na nie szefowie szkół ZDZ -etu z Opatowa, Radomia, Kielc, Nowego Miasta nad Pilicą i Starachowic. Byli dowódcy zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych i Chorągiew Ziemi Sandomierskiej z pokazem historycznym. Grała Orkiestra Wojskowa Garnizonu Warszawskiego z Radomia, wystąpił zespół Aplauz z Krasocina. – Przeszliśmy niemal 2 kilometry przez całe miasto aż na Rynek, pogoda piękna, dużo pozytywnych reakcji. Potem zrobimy i wydamy jeszcze kronikę z tego wydarzenia – zapowiedziała Izabela Pustuła, dyrektor Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jednym z pierwszoklasistów, który składał ślubowanie był Kacper Rdzanek. Zapytaliśmy go, dlaczego wybrał akurat technikum Kościuszki. – Panuje tam fajna atmosfera, mam wielu kolegów, a uczę się na kierunku informatycznym. Przed ślubowaniem miałem trochę stresu, ale teraz już jest okej – mówił.
Uroczystości ślubowania powiązane były z podwójnym jubileuszem. 75-leciem działalności edukacyjnej Stowarzyszenia ZDZ oraz 30 – leciem istnienia szkół niepublicznych.
Oficjalne obchody jubileuszowe odbyły się wieczorem w Ostrowieckim Browarze Kultury.
/ew, joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia