Czas ucieka, a wiąż wielu podatników nie rozliczyło się z urzędem skarbowym

Mimo, że termin rozliczenia się z fiskusem upływa 2 maja, to wciąż blisko 17 tysięcy podatników z powiatu ostrowieckiego nie złożyło lub nie potwierdziło w systemie elektronicznym Twój e-PIT swojego zeznania za miniony rok.

– Poprzez usługę, tę formę elektroniczną rozliczenia dokonało 21 tysięcy osób, więc jeszcze znacząca część podatników nie wchodziła w ogóle na swoją usługę e-pit, nie sprawdzała przygotowanego zeznania, czy dane osobowe są prawidłowe, czy możemy skorzystać z jakiejś ulgi – informuje Paweł Dulewicz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zaznacza, że wciąż około czterech tysięcy podatników, głównie osób starszych, nie korzysta z usług elektronicznych i zeznania składa w formie papierowej.

Elektroniczne zeznanie przygotowane przez urzędników w usłudze Twój e-PIT, nie wymaga zatwierdzenia, bo automatycznie zostanie zatwierdzone przez system i przesłane do właściwego urzędu skarbowego 2 maja. Sprawdzić je jednak, warto, zwłaszcza, gdy korzystamy z ulg. -Najczęściej podatnicy korzystają z ulgi na dziecko. W złożonych już zeznaniach jest ich już ponad 7 tysięcy. Ponad 6,5 tysięcy osób, które się rozliczyły skorzystały z ulgi rehabilitacyjnej. 1 tysiąc 100 podatników skorzystało z ulgi internetowej i w mniejszym zakresie z ulgi dotyczącej darowizn czy ulgi termomodernizacyjnej. Warto spojrzeć w przygotowane w usłudze zeznanie także po to, żeby sprawdzić czy wskazaliśmy właściwą organizację pozarządową, której chcemy przekazać swój jeden procent podatku – wyjaśnia naczelnik Dulewicz.

Dostęp do usługi Twój e-PIT jest możliwy za pośrednictwem bankowości elektronicznej, poprzez stronę podatki.gov.pl, gdzie autoryzacja odbywa się poprzez wpisanie kwotę przychodu z poprzedniego roku. Zalogować można się także przez usługę mObywatel.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia