Bezpłatna komunikacja i wzrost liczby pasażerów o 50 procent. To w Starachowicach

Źródło: zecstar.pl

Starachowice podsumowują ruch pasażerów po pierwszych dwóch tygodniach od wprowadzenia darmowej komunikacji, czyli od 1 kwietnia. Okazuje się, że nastąpił wzrost o około 50 procent.

– Po tych dwóch tygodniach możemy śmiało powiedzieć, że nastąpił ogromny przyrost pasażerów w komunikacji miejskiej. To dobry wynik, a mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach i miesiącach te wyniki będą jeszcze lepsze – mówi prezydent Marek Materek.
Wraz z uruchomieniem bezpłatnej komunikacji, w Starachowicach przygotowano ankietę, która pozwala mieszkańcom na ocenę sposobu i jakości funkcjonowania transportu zbiorowego oraz określenie swoich oczekiwań.
– Żeby jeszcze lepiej zbadać jak zorganizować kursy komunikacji miejskiej, by jak najwięcej osób przesiadło się z do transportu zbiorowego – dodaje prezydent Starachowic.
Ankieta będzie dostępna przez co najmniej miesiąc w autobusach MZK, Urzędzie Miasta oraz Biurze Obsługi Klienta w siedzibie Zakładu Energetyki Cieplnej. Otrzymają je także duże zakłady pracy, by rozprowadzić ankiety wśród pracowników.
Wypełnioną ankietę można zostawić w każdym autobusie w specjalnie zamontowanych skrzynkach oraz wyżej wymienionych punktach skąd można ją pobrać. Można ją także wypełnić i przesłać elektronicznie do Zakładu Energetyki Cieplnej.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia