Specjalna Strefa Ekonomiczna w Starachowicach pomoże finansowo drużynie Staru

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Starachowicach pomoże finansowo drużynie Staru Starachowice. Na konto klubu wpłynie 80 tysięcy złotych. 'Jeśli zielono-czarni awansują do trzeciej ligi klub dostanie drugie tyle i może liczyć na długofalową współpracę’ – zapowiada nowy sponsor drużyny.

– To początek współpracy ze Strefą. Mam satysfakcję, że udaje się tu tworzyć klub z dużymi aspiracjami. Jest ku temu dobra atmosfera – mówi Mirosław Świrta, prezes klubu Star Starachowice.

Przypomnijmy,że Mirosław Świrta w ubiegłym sezonie był prezesem KSZO i wieloletnim sponsorem hutników, ale wraz z dyrektorem sportowym Sebastianem Mazurem – po złożeniu rezygnacji z funkcji – zajęli miejsca w zarządzie klubu ze Starachowic.
– Jesteśmy w stanie grać w wyższej lidze, ale muszą być sprzyjające okoliczności. Są takie plany by przeznaczać więcej środków do klubowej kasy i przywrócić dawny blask Staru Starachowice – podkreśla prezes Świrta.

Współpracę Strefy Ekonomicznej z miastem i teraz z klubem chwali Marek Materek – prezydent Starachowic, który ma nadzieje, że Strefa Ekonomiczna zaangażuje się jeszcze bardziej we wspieranie klubu, a zmiany w zarządzie, które zostały dokonane będą skutkowały dobrymi wynikami.

Wielce prawdopodobne jest, że w przyszłym sezonie w trzeciej lidze kibice mogą doczekać się świętokrzyskiego derby z udziałem KSZO i Staru.
/marsz/

Ważne wydarzenia