Ostrowiec awansował w prestiżowym rankingu

Gmina Ostrowiec kolejny rok z rzędu awansowała w prestiżowym Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce, który zaprezentowany został na VII Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajowie.

Awans jest znaczny, ponieważ z 26 miejsca, wskoczyliśmy na wysokie 6 miejsce.
-Cieszy to, że jest to konsekwentna polityka i działalność od lat, bo za 2019 rok mieliśmy 37. miejsce, za 2020, 26., a teraz mamy 6. Pod uwagę brane było siedem wskaźników i to jest bardzo ważne dlatego, że ten ranking oceniany jest przez fachowców, ekonomistów, wysokiej rangi specjalistów – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
W rankingu uwzględniano takie czynniki jak: relacja zobowiązań do dochodów, udział dochodów własnych, obciążenie wydatków kosztami wynagrodzeń czy udział wydatków inwestycyjnych w budżecie.
Warto podkreślić, że Ostrowiec zajmuje w tym rankingu pierwsze miejsce jeśli chodzi o gminy miejskie w województwie świętokrzyskim.
Poza pierwszą dziesiątką – na 12. miejscu znalazły się Starachowice, które zaliczyły jeszcze większy skok w rankingu, bo z 46. pozycji.
W pierwszej 50-tce nie znalazło się więcej gmin miejskich ze Świętokrzyskiego.
Pierwsze miejsce w Polsce zajmuje Polanica-Zdrój, drugie Jordanów (małopolskie), a podium zamyka Czeladź (śląskie). Przed Ostrowcem znalazły się jeszcze tylko podwarszawski Józefów oraz Podkowa Leśna – także mazowieckie.

/bart/

Ważne wydarzenia