Kibice KSZO 1929 Ostrowiec żalą się, że miasto niewystarczająco wspiera klub

Sytuacja na linii Klub Piłkarski KSZO 1929 Ostrowiec – władze miasta staje się napięta. Przed ostatnim meczem kibice piłki nożnej na ogrodzeniu Parku Hutniczego przy ulicy Traugutta wywiesili transparenty. Wzywali na nich prezydenta Jarosława Górczyńskiego do zaangażowania się w rozwój klubu i większego wsparcia finansowego. Za wzór włodarza mocno wspierającego lokalny sport wskazali prezydenta Starachowic – Marka Materka.

Po publikacji informacji na ten temat w mediach, wczoraj kibice wystosowali oświadczenie. Czytamy w nim: 'Nasz ukochany prezydent od dwóch lat nie zwiększył finansowania na piłkę nożną, a każdy wie jak wszystko drożeje, co wiąże się z większymi kosztami prowadzenia klubu’. Zarzucają prezydentowi miasta, że nieadekwatnie do zasług i zainteresowania kibiców dzieli środki na sport, wspierając aż 30 sekcji sportowych.
Podkreślają, że obowiązkiem prezydenta jest przekazywanie środków na klub w ramach programu promocji miasta oraz poszukiwanie sponsorów.
'Nie wyobrażamy sobie możliwości żeby nasz ukochany klub zniknął z mapy Polski. Dlatego ustabilizowanie sytuacji finansowej to cel nr 1′ – można przeczytać w oświadczeniu. Nikt nie podpisał się pod nim z imienia i nazwiska. Widnieje tylko podpis: Najwierniejsi kibice KSZO.

– Myślę, że powodem niezadowolenia kibiców jest brak merytorycznej dyskusji na poziomie kibiców, zarządu i władz miasta.Banery są pewną formą debaty, niestety debaty jednostronnej, niezbyt przyjemnej. Debata o piłce jest potrzebna i ja się od niej nie uchylam – komentuje sytuację, odpowiedzialny za sport wiceprezydent Piotr Dasios.

Tłumaczy, że od trzech lat poziom dofinansowania dla klubu się nie zmienia, ponieważ do kasy miejskiej po decyzjach podatkowych rządu wpływa mniej pieniędzy. Miasto w tym roku otrzyma mniej o 10 mln złotych mniej z wpływów z tytułu podatków: PIT i CIT.
Przypomnijmy że rocznie miasto dotuje klub kwotą ok. 850 tysięcy zł. Do tego dochodzą pieniądze od sponsora – Huty Celsa w kwocie 170 tysięcy rocznie.
/marsz,joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia