„Dzień z mistrzem”- Paweł Zagumny w Ostrowcu

’Dzień z Mistrzem’ zorganizowało dziś Stowarzyszenie 'Akademia Volley Stars”. Dzieci i młodzież z ostrowieckich szkół miały okazję spotkać się z ikoną polskiej siatkówki, jedynym siatkarzem, który grał na czterech turniejach olimpijskich – Pawłem Zagumnym. Były siatkarz zachęcał przybyłych do aktywności.

– Chcemy zachęcić jak najwięcej dzieci do aktywnego trybu życia. Widzimy co się teraz dzieje. Dzieci zamiast się ruszać siedzą przed ekranami telewizorów czy telefonów. Sport schodzi na drugi plan. Dlatego my, osoby, które uprawiały sport chcemy edukować, pokazywać, że sport jest fajny i daje satysfakcję – mówił dziś Paweł Zagumny.
Wspominał też swojego dawnego kolegę z klubu i reprezentacji, ostrowczanina – Grzegorza Szymańskiego.Opowiadał o swojej karierze, o tym co teraz robi, jak sport wpłynął na jego życie.

Natalia i Róża, uczennice, które uczestniczyły w spotkaniu nie kryły swojego zachwytu Pawłem Zagumnym. Pytały o przebieg kariery, o to dlaczego mistrz wybrał siatkówkę i o to jak osiągnąć sukces. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 7. O 15:30 w hali KSZO Paweł Zagumny poprowadzi trening z młodymi siatkarkami i siatkarzami z Volley Stars.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia