Są duże pieniądze dla młodych na założenie własnej firmy

Młodzi, bezrobotni i niezarejestrowani w urzędzie pracy w wieku do 29 lat mogą sięgnąć po dużą dotację na uruchomienie własnej firmy. Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg” w partnerstwie z Fundacją Możesz Więcej realizuje projekt 'Własna firma z POWERem” i od 11 kwietnia będzie przyjmować wnioski.

– Jest to bardzo dobra forma wsparcia dla osób, które na przykład ukończyły szkołę i myślą co robić dalej. O dotację starać mogą się też uchodźcy, czy osoby z niepełnosprawnościami, ważne tylko, żeby były to osoby w wieku do 29 roku życia pozostające bez pracy –
informuje Jarosław Kuba, prezes LGD Krzemienny Krąg.

Wsparcie w łącznej kwocie nawet 41 tysięcy złotych oraz opiekę specjalistów otrzyma 46 osób. – To jest dotacja w dwóch formach. Pierwsza ma charakter szkoleniowy i będziemy przygotowywali do zarejestrowania działalności, pomagali stworzyć biznes plan. Dwie formy ma też udzielane przez nas wsparcie finansowe. 20 tysięcy 50 złotych przekażemy na zakup sprzętu, maszyn, urządzeń, wyposażenia, ale uczestnicy projektu będą też otrzymywać przez sześć miesięcy 3 tysiące złotych na pokrycie tzw. kosztów pośrednich, a więc na przykład czynszu, kosztów zatrudnienia księgowego czy opłatę pełnych składek ZUS. To najatrakcyjniejsza forma wsparcia w województwie – mówi prezes Kuba.

Nabór będzie prowadzony do chwili wyczerpania listy miejsc w projekcie, a więc ważny jest czas. A więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Krzemiennego Kręgu, www.krzemiennykrag.info.
Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych zostanie z kolei zorganizowane w czwartek 14 kwietnia o 11.00 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia