Dwie maturzystki mają swój udział w wielkim projekcie Miasto OdNowa

Weronika Młynek i Eliza Bugajska, dwie nastolatki, tegoroczne maturzystki aktywnie włączyły się w realizowany przez gminę projekt 'Ostrowiec Świętokrzyski – miasto odNowa’, który wczoraj został uroczyście zainaugurowany w Ostrowieckim Browarze Kultury. Odpowiadają za ważne działanie.

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica i III Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego podczas uroczystości w OBK zaprezentowały projekt 'Jestem ostrowczaninem’ związany z budową tożsamości i patriotyzmu lokalnego mieszkańców. – Odpowiadamy głównie za konsultacje tego projektu i skupiamy się głównie na budowie takiego cyfrowego archiwum, który będzie taką bazą internetową zawierającą zdjęcia Ostrowca z dawnych lat i chciałybyśmy, żeby młodzież dowiadywała się jak najwięcej o historii Ostrowca – mówi Weronika. – Planowane w ramach tego działania jest także wznowienie publikacji legend Ostrowca i okolic i myślę, że to jest bardzo dobry pomysł, bo wiele osób nie wie, że my takie legendy także mamy – dodaje Eliza. Dziewczyny zapowiadają, że powstanie również komiks, który historią miasta zainteresować ma młodzież.

Pierwsze efekty ich pracy mają zostać zaprezentowane na kolejnej konferencji za rok. Końcowy efekt poznamy za dwa lata. – Mamy nadzieję, że wszystko się uda i mieszkańcy będą zadowoleni z naszej pracy, a my same będziemy dumne z tego, co osiągnęłyśmy przez ten czas – podkreślają zgodnie dziewczyny.

W ramach projektu 'Miasta odNowa’ powstać ma również, ale już we współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości, wkrótce Akademią Nauk Stosowanych, duże wydawnictwo – monografia miasta.

/mag/

 

 

Ważne wydarzenia