Młodzież lubi czytać i nawet testować swoją czytelniczą wiedzę

Kacper Miłek, uczeń Zespołu Szkół nr 3, czyli THMu wygrał Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy 'Lubię czytać!”, jaki od sześciu lat organizuje Bursa Szkolna.

– W tym roku przedmiotem tego konkursu były książki Małgorzaty Musierowicz „Szósta klepka” i „Kłamczucha” rozpoczynające wielopokoleniową serię „Jeżycjada”. Zainteresowanie konkursem co roku jest duże i w tym roku w zmaganiach udział wzięło 30 uczniów szkół średnich, bo do nich kierowany jest ten konkurs – mówi Marzena Baska, wychowawczyni w Bursie Szkolnej i jedna z koordynatorek konkursu. – Zależy nam na upowszechnianiu czytelnictwa, promowaniu literatury polskiej, która wykracza poza kanon lektur szkolnych – dodaje.
W poprzednich latach młodzież musiała uważnie przeczytać, by móc mierzyć się z pytaniami takie pozycje jak 'Boczne drogi” i 'Studnie przodków” Joanny Chmielewskiej, 'Hubal’ Jacka Komudy, czy 'Dziennik grzesznika’ Arkadiusza Niemirskiego. – Młodzież czyta i lubi i to nas bardzo cieszy – zaznacza Marzena Baska.
Dodam, że w tym roku na podium stanęli jeszcze Nikola Pieńkowska i Julia Olech. Obie zajęły drugie miejsce. Są uczennicami dawnej Samochodówki. Trzecia była Zuzanna Mucha z III Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego.
Nagrody wręczone zostały dziś w Bursie, a ufundowali jest starosta ostrowiecki, związek zawodowy Solidarność ’80. Huta Celsa Ostrowiec oraz Stowarzyszenie na rzecz młodzieży Bursy Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia