Już ponad trzystu uchodźców wojennych z nadanym w Ostrowcu numerem PESEL

Do wczoraj Biuro Obsługi Interesanta ostrowieckiego Urzędu Miasta zarejestrowało już trzystu trzydziestu obywateli Ukrainy, nadając uchodźcom wojennym numer PESEL. Dziś od rana znów tworzą się tam kolejki.

– Pracujemy nad tym od wtorku, od godzin popołudniowych, łącznie z dyżurem sobotnim i niedzielnym. Wydłużyliśmy godziny pracy do godziny 18, a nawet i do 19, jeżeli była taka potrzeba i ten czas pracy urzędników obsługujących ten system jest bardzo płynny w tej chwili – mówi Beata Duda, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podkreśla, że rejestrujący się obywatele Ukrainy są teraz zdecydowanie lepiej przygotowani, bo w pierwszych dniach często zgłaszali się bez wypełnionych wniosków i polskich numerów telefonu. – Do obywatelu Ukrainy już chyba dotarły informacje o konieczności wypełnienia ankiety, posiadania fotografii i telefonu z polskim numerem, co jest potrzebne przy zakładaniu profilu zaufanego. Rejestracja idzie coraz sprawniej, ale mamy ograniczenia sprzętowe. Nie otrzymaliśmy do tej pory żadnego dodatkowego wyposażenia i musimy sobie radzić z tym, co mamy, z taką samą liczbą upoważnień do obsługi systemu, a dotąd nigdy jeszcze takiej liczby obcokrajowców nie obsługiwaliśmy – mówi naczelnik Duda.
Uchodźcy zdjęcia bezpłatnie mogą wykonać już w trzech punktach w mieście – w zakładzie Krzysztofa Żywczyka przy ulicy Żabiej, w salonie Ideal przy ulicy Sienkiewicza oraz w zakładzie Fotografia na górnym pasażu na osiedlu Słonecznym.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia