Pierwsi uchodźcy z Ukrainy już zarejestrowani. Kolejki są długie

Pierwszych trzydziestu uchodźców wojennych z Ukrainy już wczoraj zarejestrowało się w tymczasowym Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w hali KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej. Kolejka do rejestracji ustawiła się dziś rano, gdy rejestracja uchodźców ruszyła już oficjalnie w całym kraju i od razu pojawiły się problemy z systemem.

– Cała Polska pracuje w tym samym czasie na tych systemach i widocznie doszło do jakiegoś przeciążenia – mówi Beata Duda, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Potwierdza, że kolejka chętnych do rejestracji jest od rana. – Na korytarzu ustawiło się rano około 20 osób, przy czym jedna może rejestrować nawet pięć osób, czyli swoje dzieci i dzieci, które ma pod opieką i pewnych rzeczy przyspieszyć się nie da – dodaje naczelnik Duda. Rejestracja jednej osoby trwa od 15 minut, gdy osoba rejestrowana posiada nowy paszport do nawet godziny.

Beata Duda przypomina, że Ukraińcy, którzy chcą zamieszkać w Ostrowcu, mogą zdjęcie wykonać wcześniej bezpłatnie w dwóch punktach fotograficznych w mieście – w zakładzie Krzysztofa Żywczyka przy ulicy Żabiej oraz przy ulicy Sienkiewicza w salonie Ideal.

/mag/

Ważne wydarzenia