Trwa przebudowa ulic 11 Listopada i Samsonowicza. Zmiana w organizacji ruchu

źródło zdjęcia: Pixabay

Trwa przebudowa ulic 11 Listopada i Samsonowicza. Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu mówi, że do końca marca wykonane zostanie ok. 40 procent całej inwestycji.

– Roboty realizowane są praktycznie przez przerwy, okres zimowy również pozwolił na realizację robót, szczególnie w zakresie robót ziemnych. Prace wyraźnie od początku marca przyśpieszyły, a pozwoliły na to odpowiednie warunki atmosferyczne – tłumaczy Tomasz Mroczek.
Obecnie toczą się prace związane z przebudową sieci kanalizacyjnych, energetycznych, gazowych i telekomunikacyjnych.
Równolegle rozpoczęły się także roboty związane z ułożeniem nowej nawierzchni.
– Na 11 Listopada wykonywane jest koryto pod ciągiem głównym. W nim będą wykonywane warstwy podbudowy pod nawierzchnię zasadniczą. Taki sam zakres robót prowadzony jest przy ulicy Samsonowicza, ale w zakresie ścieżki rowerowej – wyjaśnia naczelnik Mroczek.
W tym tygodniu po raz kolejny w związku z remontami zmieniła się organizacja ruchu.
– Zmieniona jest organizacja ruchu na ulicy bocznej Samsonowicza na odcinku od ulicy Samsonowicza w kierunku pierwszej bramy Celsa Huta Ostrowiec. Wykonawca wprowadził tam ruch wahadłowy – mówi Tomasz Mroczek i podkreśla, że w tym przypadku trzeba się liczyć z utrudnieniami przez 4 miesiące. Wykonawca ma czas do końca października na realizację inwestycji.
Przypomnijmy, że na inwestycję składa się przebudowa ulicy 11 Listopada wraz z budową ścieżek rowerowych, zatoczek autobusowych i bus-pasów oraz budowa ronda turbinowego w miejscu skrzyżowania z ulicą Samsonowicza.
Wzdłuż samej Samsonowicza także powstanie ścieżka rowerowa.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu 'Ekologiczny Transport Miejski’ a jej koszt to ponad 18 milionów złotych.

/bart/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia