Proboszcz parafii św. Michała Archanioła organizuje spotkanie uchodźców z Ukrainy oraz rodzin, które ich przyjęły

Jutro (10 marca) w Domu Parafialnym Michael przy ulicy Okólnej 19 odbędzie się spotkanie integracyjne przybyłych do Ostrowca rodzin z Ukrainy i osób, które je goszczą.

– Mam kontakt z ludźmi z Ukrainy, którzy przebywają w hotelu nieopodal. Po rozmowach z nimi przyszło mi do głowy, że warto zorganizować takie spotkanie, żeby zapoznać tych ludzi ze sobą. Zintegrować środowisko. Planujemy także w przyszłości przeprowadzić lekcje języka polskiego w takiej wersji komunikatywnej, żeby nie czuli się tacy zagubieni – mówi ks. Jan Sarwa, proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Ostrowcu. Dodaje, że jeśli tylko będzie zainteresowanie taką formą spotkań, to będą się one odbywały cyklicznie. Jutrzejsze spotkanie zaplanowano na godzinę 16. Wejście do sal w domu parafialnym możliwe jest od strony targowiska przy ulicy Słowackiego.

Warto dodać, że do tej pory do starostwa powiatowego zgłosiło się ponad 300 osób z Ukrainy, które na co dzień mieszkają w domach i mieszkaniach na terenie powiatu. Liczba ta z godziny na godzinę rośnie.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia