Ostrowieckie firmy i instytucje organizują pomoc dla najmłodszych uchodźców

źródło zdjęcia: Impuls Czyżewscy - Dom Treningu

Siłownia Impuls Czyżewscy – Dom Treningu, po organizacji zbiórek dla uchodźców z Ukrainy teraz przygotowało ofertę dla ukraińskiej młodzieży, przebywającej w powiecie ostrowieckim i okolicach pod opieką klubowiczów.

– Wyszliśmy z założenia, że aktywność fizyczna to świetny sposób na rozładowanie napięcia, którego niestety nie brakuje aktualnie dzieciakom i nastolatkom, którzy uciekli z Ukrainy. Dlatego stworzyliśmy inicjatywę, która daje możliwość naszym klubowiczom zaproszenia tych dzieci na zajęcia na siłownię – mówi Anna Gortad-Czyżewska, współwłaścicielka siłowni.
Dwa razy w tygodniu dla pięcioosobowej grupy młodszych dzieci zamierzają organizować 45 minutowe ćwiczenia poranne. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Dla 10ciorga nastolatków przygotowali też bilety na jednorazowy trening. Kolejnym 5 nastolatkom z Ukrainy przekażą karet na 10 treningów.
Pomoc dla młodszych uchodźców zaoferował także Ostrowiecki Klub Dyskusyjny.
Członkowie klubu oferować będą najmłodszym mieszkańcom Ukrainy bezpłatną naukę języka polskiego. Dodatkowo, starsze dzieci będą mogły – również bezpłatnie – uczyć się języka angielskiego.
– Niech to będzie czas chwilowego zapomnienia o tragedii wojny, czas na powolną asymilację – czytamy na profilu facebookowym Ostrowieckiego Klubu Dyskusyjnego.

/bart/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia