Zarząd KSZO rozpada się. Troje członków rezygnuje ze swoich funkcji. W tym prezes Dariusz Ogłaza

Troje członków zarządu Klubu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, w tym prezes Dariusz Ogłaza, rezygnuje ze swoich funkcji. Zgodnie z oświadczeniem zamieszczonym na stronie klubu ma to się stać 12 marca.

Rezygnacje złożyć ma także Paweł Kapsa, równocześnie dyrektor ds. sportowych i Agnieszka Rzęchowska. To zaskakująca informacja dla ostrowieckiego środowiska piłkarskiego i władz miasta, bo lada moment KSZO rozpocznie rozgrywki ligowe.

– Nic do tej pory nie wskazywało, że sytuacja klubu i kadrowa i finansowa spowoduje takie decyzje zarządu. Tym bardziej, że klub dostał wsparcie finansowe – mówi wiceprezydent Piotr Dasios. A mowa tu o kwocie ok. 500 tys zł. z budżetu miasta i 40 tys. zł z budżetu powiatu. Do tego doszły środki finansowe z Celsa Huta Ostrowiec przeznaczane na szkolenie młodzieży.

Wiceprezydent Dasios zapowiada rozmowy z przedstawicielami klubu, bo – jak podkreśla – miasto musi dbać o transparentność wydatkowania miejskich środków.

Od kilku dni próbujemy skontaktować się z władzami klubu. Niestety, prezes Ogłaza nie odbiera telefonu, nie odpowiada także na prośby o kontakt. Podobnie Paweł Kapsa.
Przypomnijmy, Dariusz Ogłaza objął funkcje prezesa KSZO 1929 Ostrowiec pod koniec maja ubiegłego roku. Zapowiadał, że pod jego wodzą klub zmieni się na lepsze, że nastąpi wiele piłkarskich reform zarówno w zarządzaniu jak i funkcjonowaniu sportowym oraz marketingowym. 14 marca ma się odbyć Walne Zgromadzenie Członków Zarządu Klubu KSZO.

/marsz/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia