Ostrowczanie pomagają uchodźcom. Powstał Punkt Pomocy Wzajemnej

W Ostrowcu od wczoraj działa Punkt Pomocy Wzajemnej dla uchodźców z Ukrainy, którzy trafiają do naszego miasta i powiatu. To miejsce, gdzie mieszkańcy przynoszą potrzebne dla uciekających kobiet z dziećmi rzeczy, ubrania, środki czystości i higieniczne, wózki, wanienki, żywność, leki.

Punkt Pomocy Wzajemnej utworzyła Fundacja Aktywnych Mam. – Przyjmujemy wszystko, tak, żeby w momencie, gdy pojawia się rodzina, mogła wejść do nas, jak do sklepu i bez płacenia wybrać to, czego potrzebują. Z kartonów porobione są regały, gdzie są posegregowane produkty. Wczoraj już pierwsze trzy rodziny się pojawiły, zabrały dla siebie taką wyprawkę na start -mówi Paulina Kopeć, szefowa fundacji.
Podkreśla, że odzew ze strony mieszkańców miasta był ogromny. – Cały czas zgłaszają się do nas darczyńcy, ale także mieszkańcy, którzy chcą pomagać, jako wolontariusze – zaznacza Paulina Kopeć. Od dziś zgłaszają się też firmy, które są gotowe przekazać większą ilość potrzebnych produktów.

Punkt Pomocy Wzajemnej działa na osiedlu Słoneczne, w budynku między pasażem handlowym, a Dziecięcym Domem Kultury w godzinach 10-12 oraz 17-19. Praca koordynowana jest także poprzez Facebook. Powstała grupa 'Ostrowiec dla Ukrainy, pomoc, noclegi. Ma już ponad 1200 członków gotowych nieść pomoc. Mieszkańcy oferują tam swoje mieszkania, wsparcie psychologiczne, medyczne, pomoc w tłumaczeniu, na przykład dokumentów z Ukraińskiego na Polski.

/mag/

Ważne wydarzenia