’Musimy pomóc Ukrainie i Ukraińcom”. Ostrowczanie o wojnie w Ukrainie

Agresję Rosji na Ukrainę komentują także mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. – Można się było spodziewać, ale jednak trudno uwierzyć – mówią Paweł i Wojtek.

– Zaskoczony jestem dlatego, bo wydawało mi się, że w dziś konflikt zbrojny powoduje tak dalekie następstwa polityczno-gospodarcze, że nie powinno się to zdarzyć. Z drugiej strony po przywódcy Rosji można spodziewać się wszystkiego – dodaje pan Paweł. – To, że w XXI wielu ktoś porywa się z bronią na sąsiadów, na ludzi doprowadzając do ich śmierci jest przerażające – uważa pan Wojtek.

Pytani przez Marcina Szymańskiego podkreślają, że Ukrainie i Ukraińcom trzeba pomóc. – Ta pomoc jest potrzebna. Nie możemy być jak Węgry, które nie chcą się mieszać w konflikt, tak powiedział premier Orban. Nie tędy droga – ocenia pan Paweł. – W Polsce nie jest za ciekawie teraz, ale mam nadzieję, że Polacy pomogą Ukraińcom. My też kiedyś wyjeżdżaliśmy, uciekaliśmy i nam też ktoś pomagał. Musimy pomóc, bo oni uciekając zostawiają wszystko, swoje domy, rodziny, majątki, interesy – zauważa pan Wojtek.
Do Warszawy docierają pierwsze pociągi z uciekającymi z Ukrainy rodzinami.

/pcr/

Ważne wydarzenia