Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Sąd Rejonowy w Ostrowcu po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję “Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” i organizuje dyżury asystentów sędziów oraz kuratorów zawodowych, podczas których osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać bezpłatne porady prawne.

Akcja obywać się będzie w dniach od poniedziałku 21 lutego do piątku 25 lutego 2022 roku. Związana jest z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. – Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na potrzeby ofiar przestępstw, a w szczególności na przeciwdziałanie zjawisku przemocy wobec małoletnich oraz uzyskanie przez potrzebujących skutecznej pomocy – mówi Grzegorz Matuszewski, prezes Sądu Rejonowego w Ostrowcu. – Pokrzywdzeni mają szeroki katalog określonych uprawnień jeżeli chodzi o sprawy karne zarówno na etapie postępowania przygotowawczego sadowego, jak również wykonawczego po zapadnięciu wyroku, ale mało z tego korzystają. Ta akcja ma na celu większe spopularyzowanie uprawnień płynących z procedury karnej – dodaje prezes Matuszewski.

By móc skorzystać z takiej pomocy należy skontaktować się telefonicznie z sekretariatem Sądu Rejonowego w Ostrowcu. Grafik dyżurów dostępny jest na stronie internetowej sądu.

Przypomnijmy, że to już 20 edycja tej ogólnopolskiej akcji.

/paw/

Ważne wydarzenia