Miasto rozdziela środki na sport. Ofert złożyło dwadzieścia klubów sportowych

Dwadzieścia ofert w otwartym konkursie na realizację zadań własnych gminy w zakresie rozwoju sportu w tym roku złożyły ostrowieckie kluby sportowe. – Zainteresowanie było większe niż w roku poprzednim – mówi Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Dwadzieścia ofert to nie oznacza dwadzieścia klubów, bo na przykład klub KSZO złożył cztery oferty, które dotyczyły piłki siatkowej dziewcząt, piłki ręcznej, pływania i waterpolo. Trzy oferty złożył na przykład klub Black&White. One dotyczyły kulturystyki mężczyzn i kobiet, fitness dziecięcego oraz dyscypliny związanej z cheerleadingiem. Z nowych klubów, które po raz pierwszy składały oferty, mamy UKS Czwórka, czyli klub lekkoatletyczny oraz klub jiu-jitsu brazylijskiego – dodaje.

O fundusze, które kluby mogą przeznaczać na finansowanie działalności na określonych w ofercie zasadach, ubiegał się także klub szachowy Hetman, klub Volley Stars, MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski, UMKS Ostrowia, Klub Sportowy 'Taekwondo Olimpijskie’, kluby piłkarskie i szkółki, na przykład 'Galacticos’ i 'Kadet’. – Gmina na to zadanie przeznaczyła kwotę podobną co przed rokiem, czyli 1 milion 14 tysięcy 500 złotych, natomiast oferty klubów sportowych przewyższają ją o prawie 300 tysięcy złotych i będziemy teraz z klubami negocjować, żeby jednak zmieścić się w zaplanowanych środkach – mówi wiceprezydent Dasios.

Negocjacje muszą się zakończyć przed 15 lutego, bo do tego czasu podpisane już powinny zostać umowy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia