Trwa wielkie liczenie i jest coraz bliżej rekordu

W sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim trwa wielkie liczenie i już wiadomo, że ubiegłoroczny wynik zostanie pobity i jest szansa, że uda się pobić również ten sprzed dwóch lat, gdy Ostrowiec dla Fundacji Jurka Owsiaka zebrał rekordowe ponad 200 tysięcy złotych.

– Prognozy są dobre. W tej chwili z rozliczonych już puszek mamy kwotę ponad 135 tysięcy złotych. W e-skarbonkach są ponad 23 tysiące złotych. Na licytacjach internetowych zadeklarowanych jest obecnie ponad 17 tysięcy złotych. Łącznie to nam teraz daje ponad 170 tysięcy złotych – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu w Ostrowcu Świętokrzyskim, podkreślając, że wciąż nie są rozliczone wydarzenia organizowane w Ćmielowie i Waśniowie. Niepoliczone są też puszki od zorganizowanych grup wolontariuszy. Przez dwa tygodnie prowadzone będą też licytacje internetowe. – W tej chwili największą popularnością cieszy się wycieczka do Sejmu z obiadem w sejmowej restauracji dla dwóch osób. Dużym zainteresowaniem cieszą się vouchery na meble, na sesję fotograficzną z profesjonalnie wykonanym makijażem. Mamy też plener fotograficzny i w tym roku jest bardzo dużo ciekawych licytacji – dodaje.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wpiera także Radio Ostrowiec. Na licytacje przekazaliśmy vouchery na życzenia, które będzie można złożyć bliskiej osobie na antenie Radia Ostrowiec w wybranym czasie w tym roku. Wyprodukowany przez nas spot z życzeniami o wskazanej treści wyemitujemy kilka razy wskazanego dnia. Gorąco zachęcamy do licytowania, a wszystkie przedmioty, vouchery i usługi można znaleźć na stronie internetowej ostrowieckiego sztabu WOŚP – www.wosp.ostrowiec.info

Dziś dołączy do nich także jeszcze jeden przedmiot – szczególny, związany z najpiękniejszą zbiórką świata i audycją Radia Ostrowiec. – W trakcie audycji 'Solidarność na co dzień”, gdy Darek Czupryński i Ania Jagodzińska opowiadali o pierwszym finale WOŚP w Ostrowcu w 1994 roku zadzwoniła do nas słuchaczka, Karolina, która pod wrażeniem historii. W trakcie audycji napisała wiersz i wysłała go do nas – opowiada Jarosław Kuba, autor audycji. Wiersz został oprawiony, zyska logo naszej rozgłośni oraz hologram WOŚP.

/pcr/

Ważne wydarzenia