Galeria BWA jak laboratorium sztuki za sprawą wystawy artystów z Opola

Tłumy na piątkowym wernisażu wystawy Ground & Air Control autorstwa Pauliny Ptaszyńskiej i Bartosza Posackiego w galerii Biura Wystaw Artystycznych. Artyści z Opola wypełnili przestrzeń galerii nietypowymi instalacjami, multimediami, zmieniając przestrzeń w laboratorium sztuki.

– My te wszystkie narzędzie traktujemy jako drogę do osiągnięcia celu, opowiedzenia o czymś. To nie jest tak, że szlifujemy i doskonalimy wybierane techniki, tylko szukamy różnych mediów, dzięki którym opowiadamy pewną historię – podkreśla Paulina Ptaszyńska. – To nie jest jednowymiarowa wystawa, ale uogólniając chodzi nam o większą czułość i wrażliwość na otaczający nas świat, czułość dla świata i wrażliwość na jego złożoność, unikatowość i jego piękno – dodaje Bartosz Posacki.

W nastrój zwiedzających wprowadził też zespół 'Zwierzę natchnione’, który tworzą muzycy ze Skarżyska-Kamiennej i Krakowa. Widzom bardzo się podobało. – Nie jestem stałym gościem galerii. Byłam ciekawa tej wystawy i jest bardzo interesująca i niesztampowa – mówiła nam Katarzyna Przygoda.

Wystawa była pierwszą zorganizowaną przez nowego dyrektora, Justynę Ładę. – Jest to jakieś nowe otwarcie, bo mamy nowy rok i jest to pierwsza w  tym roku wystawa, która inauguruje sezon. To też moja pierwsza wystawa. Ona jest faktycznie nietypowa. Oczywiście część wystaw, które będziemy proponować to wystawy przygotowane przez poprzedników, ale będą też nowe propozycje. Nie będziemy się odcinać od tradycyjnych przedstawień, ale chcemy pokazywać też nowoczesne formy artystycznego wyrazu – zapowiada dyrektor Łada.

W sobotę po wystawie oprowadzali autorzy, a można ją oglądać do 4 marca.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia