Galeria BWA jak laboratorium sztuki. Dziś wernisaż ciekawej wystawy

Od dziś w galerii Biura Wystaw Artystycznych oglądać będzie można wystawę Ground & Air Control autorstwa Pauliny Ptaszyńskiej i Bartosza Posackiego. Wernisaż wystawy zaplanowany jest na 18.00.

– To jest wystawa z pogranicza nauki i sztuki, która stawia przed widzami wiele pytań. Ona zmieniła przestrzeń Biura Wystaw Artystycznych w laboratorium naukowe i laboratorium sztuki – mówi Justyna Łada, dyrektor BWA .
Autorom, jak podkreślają, bardzo spodobała się galeryjna przestrzeń BWA. – Ostrowiecki Browar Kultury jest fantastyczną instytucją i BWA ma piękne przestrzenie. Kiedy przed miesiącem obejrzeliśmy to miejsce, to nie mieliśmy wątpliwości, że to miejsce, gdzie warto się pokazać. Ta wystawa ma taki charakter, że jej kształt w dużym stopniu determinuje miejsce. To nie jest prosty zbiór dzieł, które się pojawiają w przestrzeni wystawienniczej, tylko cała wystawa może być traktowana jako jedno dzieło. Z tym zastrzeżeniem, że jest to wystawa dwójki autorów – zachęca do obejrzenia wystawy Bartosz Posacki. – My współpracujemy na wielu płaszczyznach od wielu lat. Razem wykładamy na Wydziale sztuki Uniwersytetu Opolskiego, razem tworzymy pracownię multimediów, ale od lat współpracujemy ze sobą na polu artystycznym. Wspólnej, dialogującej wystawy na taką skalę jednak jeszcze nie mieliśmy – dodaje Paulina Ptaszyńska.
A ja dodam, że oprócz dzisiejszego wernisażu z autorami będzie można się spotkać i porozmawiać w następnego dnia, czyli w sobotę o 11. podczas oprowadzania autorskiego. Wystawa w BWA będzie czynna do 4 marca.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia