Włamywacze grasują w Ostrowcu. Okradają mieszkańców domów jednorodzinnych

Policjanci apelują, aby przed wyjazdem na zimowy wypoczynek zabezpieczyć dom przed włamywaczami. W ostatnich dniach kradzieży z włamaniem do domów jest dużo więcej.

– Włamywacze wybierają najczęściej domy jednorodzinne, które często wcześniej obserwują. Zima wydaje się dla nich idealna, bo szybko zapada zmrok, ulice są mniej zatłoczone. W Ostrowcu w ostatnim czasie odnotowaliśmy kilka włamań do domów jednorodzinnych – przyznaje Rafał Dobrowolski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak dodaje, złodzieje włamywali się zarówno do domów, których właściciele przebywają poza granicami miasta, jak i do tych zamieszkałych. – Łupem włamywaczy zazwyczaj padają pieniądze, biżuteria, wartościowe przedmioty – dodaje.
Policja radzi, żeby na czas wyjazdu, na przykład na ferie czy weekend, poprosić kogoś z rodziny lub sąsiada, żeby na wieczór zapalił na jakiś czas światła w różnych pomieszczeniach, wyjął korespondencję ze skrzynki pocztowej. Chodzi o stworzenie wrażenia, że ktoś przebywa w domu. W przypadku włamania istotne jest też jak najszybsze powiadomienie o kradzieży. – Natychmiastowe powiadomienie o włamaniu daje nam dużą szansę na schwytanie sprawcy. Ważne jest, żeby policję wezwać natychmiast, nie sprzątać i nie dotykać niczego, nie sprawdzać co zostało skradzione, żeby nie zacierać śladów – zaznacza Rafał Dobrowolski. Unika jednocześnie odpowiedzi na pytania, do jak wielu włamań do domów jednorodzinnych doszło w ostatnich dniach i czy za nimi może stać jedna grupa złodziei. Zasłania się dobrem śledztwa.

/mag/

Ważne wydarzenia