30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę

żródło: zdjęcie archiwalne

30. jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Tego dnia na ostrowieckie ulice wyruszy 300 wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać na wsparcie diagnostyki oraz leczenia wzroku u dzieci.

Nowoczesny sprzęt jest bardzo potrzebny, bo każdego roku na oddziały dziecięcej okulistyki trafia kilkanaście tysięcy pacjentów z powodu nowotworów, jaskry czy rozmaitych urazów. Wiele z tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych. – Wszystko prawie dopięte na ostatni guzik. 30 stycznia zapraszamy na dziedziniec przy browarze, gdzie od godziny 16 rozpocznie się impreza towarzysząca. O 20 tradycyjne światełko do nieba. Wielkie granie rozpocznie się już od godzin porannych. Wolontariusze pojawią się na ulicach już o 6 rano. Następnie startujemy z 5. Biegiem „Policz się z Cukrzycą” w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego, o którego przebieg i organizację dba Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec. Kolejnym wydarzeniem organizowanym w ramach 30. Finału WOŚP w Ostrowcu będzie morsowanie od godziny 11:00 do 13:00 w Parku Miejskim – mówi Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu WOŚP. Dodaje, że nie zabraknie licznych pokazów – m.in. strażackiego sprzętu, dawnych pojazdów. Będą także występy taneczne. Na scenie pojawią się ostrowieckie 'Pandorki’, zespoły – Revers, Koliber, Zbóje oraz Julia Tłuczkiewicz. Nie zabraknie tradycyjnych licytacji. Na jednej z aukcji można wylicytować wizytę w sejmie z obiadem w tamtejszej restauracji. – Jest także złoty medal z XII Masovia CUP International przekazany przez Piotra Bakowskiego, dwudniowy pobyt z noclegiem w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym z możliwością skorzystania z wszystkich atrakcji dostępnych na jego terenie oraz różnego rodzaju gadżety z autografem Jurka Owsiaka – wylicza Dariusz Czupryński.

Wśród przedmiotów wystawionych na aukcję można wylicytować także m.in. obraz przedstawiający ostrowieckie muzeum w Częstocicach autorstwa Tomasza Kandyby podarowany przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu. Gmina Ostrowiec podarowała fotografię wykonaną przez ostrowieckiego artystę Łukasza Spychałę przedstawiającą miasto z perspektywy lotu ptaka. Radio Ostrowiec także gra z jubileuszową, 30. orkiestrą. Podarowaliśmy 5 voucherów, które dają możliwość nagrania spotów z życzeniami, które będą emitowane na antenie Radia Ostrowiec.

Ważne wydarzenia