Tragiczna niedziela. W Kunowie spłonęło poddasze domu. W Kałkowie są ofiary śmiertelne

Poważny pożar domu w Kunowie przy ulicy Fabrycznej. Strażacy wezwanie do niego otrzymali wczoraj chwilę przed 14.00. Jedna osoba obecna w domu na szczęście rozważnie zareagowała, odcinając w domu prąd i zakręcając zawór z gazem. Niestety spaleniu uległo całe poddasze i dach.

– Niestety nie była to szczęśliwa niedziela dla mieszkańca tego domu. Akcja gaszenia tego pożaru trwała 6 godzin. Brało w niej udział 20 ratowników. Przypuszczalną przyczyną pożaru domu był pożar sadzy – mówi Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. W akcji udział brali także ochotnicy z Kunowa i Nietuliska Dużego, a także policja, która zabezpieczała miejsce. Wezwana została karetka pogotowia do właściciela. Na szczęście nie wymagał on specjalistycznej pomocy.
Strażacy wezwań do pożarów sadzy mają teraz zdecydowanie więcej. Także wczoraj. – Mieliśmy tego dnia także pożar sadzy w miejscowości Czajęcice oraz Szewna, a do tego pożar samochodu w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Polnej oraz niebezpieczne zdarzenia z nieszczelną 11-kilogramową butlą gazu. na szczęście udało się ją w porę zabezpieczyć – dodaje Sebastian Klaus.

Tragiczny finał miał z kolei pożar domu w miejscowości Kałków w powiecie starachowickim. Nie żyją trzy osoby. Wybuchł nad ranem w niedzielę. Strażacy wynieśli z domu dwóch mężczyzn, ale mimo reanimacji nie udało uratować ich życia. Wewnątrz budynku ratownicy znaleźli zwęglone ciało trzeciej osoby.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia