Nie będzie ronda WOŚP. Będzie dziedziniec

Nie wymagane 300 podpisów poparcia, a 400 zebrali inicjatorzy nadania rondu przy ulicy Denkowskiej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale projekt uchwały nie zostanie skierowany pod obrady rady miasta.

Grupa radnych z klubu prezydenckiego zwróciła uwagę na lokalizację ronda w sąsiedztwie cmentarza i miejsca pamięci o powieszonych przez hitlerowców mieszkańcach Ostrowca. – Uznajemy te argumenty – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu WOŚP w Ostrowcu i pomysłodawca uczczenia działalności fundacji Jurka Owsiaka. -Rzeczywiście zasugerowano nam, że rondo w tej lokalizacji może być niewłaściwe i uznaliśmy, że wyjdziemy z inną propozycją do prezydenta i radnych, żeby teren przy Ostrowieckim Browarze Kultury, gdzie organizujemy finały WOŚP, nazwać właśnie takim imieniem, upamiętniając dokonania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wyjaśnia.

Dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma otrzymać jeszcze przed niedzielą, czyli jubileuszowym 30stym finałem. Szczegóły mamy poznać jutro. Zapowiadana w tej sprawie jest konferencja prasowa. Wiemy na pewno, że nowa nazwa wiązać się będzie nie tylko z umieszczeniem na placu okolicznościowej tabliczki. – To oczywiście nic jeszcze pewnego, bo zgodę muszą wydać radni miejscy, ale wierzymy, że się uda i dopiero wtedy będziemy myśleć, jak ten fakt zaakcentować podczas finału. Wiemy jednak, że będzie tam później układany chodniczek z serduszkiem i sądzę, że po jego wybudowaniu zaprosimy na otwarcie Jurka Owsiaka – zapowiada Dariusz Czupryński.

Sesja, podczas której głosowane będzie nadanie nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już zapowiedziana. Radni, między innymi w tej sprawie, zbiorą się jutro o 13.

/mag/

Ważne wydarzenia