Dworek w Chocimowie zostanie wyremontowany

źródło zdjęcia: wikipedia

Dworek w Chocimowie w gminie Kunów doczeka się remontu.

Jak mówi Lech Łodej, burmistrz gminy, wykonany został ważny krok, który pozwoli na szybsze uzyskanie pozwolenia na budowę, a co za tym idzie ogłoszenia przetargu na wykonanie prac. Zgodę na remont drogi w zespole dworsko-parkowym, a wcześniej na przebudowę samego dworku, wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków.
– Pozwolenie na budowę powinniśmy otrzymać w ciągu kilku najbliższych tygodni – podkreśla Lech Łodej i dodaje, że odrestaurowany dworek będzie pełnił ważne funkcje społeczne, między innymi powstanie tam Uniwersytet Ludowy, ale nie tylko.
– Chcemy tam także utworzyć świetlicę środowiskową, ponieważ takie obiekty na terenie naszej gminy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i pięknie się sprawdzają, a w tamtej części gminy nie ma takiej świetlicy. Na remont przeznaczone jest około 440 tysięcy złotych, natomiast pozostała kwota jest na utworzenie Uniwersytetu Ludowego – tłumaczy. Prace zostaną zrealizowane dzięki pozyskanemu przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów dofinansowaniu w wysokości prawie miliona złotych. Środki pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności.

Lech Łodej dodaje, że w ciągu kilku dni gmina ogłosi już pierwsze przetargi. Podkreśla także, że całość renowacji gmina chce wykonać jak najszybciej, ponieważ jak tłumaczy, z miesiąca na miesiąc obiekt niszczeje i ten proces należy zatrzymać.

/bart/

Ważne wydarzenia