Mieszkańcy doczekali się chodnika przy Iłżeckiej

Ponad 580 tysięcy złotych kosztowała budowa ponad 700 metrów chodnika przy ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu. Wykonania tej inwestycji domagali się mieszkańcy. Pod apelem złożonym do władz powiatu ostrowieckiego podpisały się 163 osoby.

– To przykład wzorcowej inwestycji zrealizowanej wspólnie z miastem – mówiła podczas dzisiejszej konferencji Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. – Jest piękny chodnik, porobione są zjazdy i bardzo się cieszę, że udało się wykonać tę inwestycję. Dziękuję panu prezydentowi i Radzie Miasta za taką wymierną pomoc i powtórzę, że razem można więcej – dodała.
Miasto i powiat, który jest zarządcą pasa drogi, kosztami podzielili się po połowie, a chodnik wybudował Zakład Usług Miejskich.
Dzięki współpracy obu samorządów obecnie modernizowana jest ulica powiatowa 11 Listopada oraz Samsonowicza, a najważniejszym wspólnym przedsięwzięciem ma być remont ulicy Sienkiewicza.
Prezydent Jarosław Górczyński mówił jednak o niepewności, bo tegoroczne budżety samorządów mogą nie pozwolić na wygospodarowanie dodatkowych funduszy na inwestycje, które już teraz nie są ujęte w planach finansowych. – Z niepokojem patrzymy na tegoroczny budżet. Za chwilę spłyną do nas, do naszych jednostek i instytucji rachunki za prąd, za energię, więc dużą dozą ostrożności mówiłbym czy wygospodarujemy w tym roku cokolwiek. Zwłaszcza, że jednocześnie wpływ w tegorocznym budżecie jest o 9 milionów złotych mniejszy – zaznaczał prezydent. Mniejsze o 9 milionów złotych mają być wpływy z podatków po zmianach wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia