Będzie remont ulicy Kwiatkowskiego w Ostrowcu

Ponad kilometrowy odcinek ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego w Ostrowcu doczeka się remontu.

Jak mówi Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca, gmina dostała na to zadanie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego około 2 milionów złotych. Teraz chętne firmy na wykonanie modernizacji mają czas do 14 stycznia na złożenie swoich ofert w ogłoszonym postępowaniu przetargowym.

– Chodzi o odcinek od skrzyżowania z Aleją Solidarności, do skrzyżowania z ulicą Ignacego Boernera. Jest to ostatnie zadanie drogowe w ramach projektu związanego z rewitalizacją obszarów zdegradowanych Ostrowca Świętokrzyskiego – tłumaczy.
W ramach zadania powstanie nowa nawierzchnia, nowa kanalizacja deszczowa oraz odwodnienie, poprawione zostanie oświetlenie, a także wybudowany nowy chodnik. Wiceprezydent Smoliński dodaje, że powstanie także nowy fragment drogi.
– Oprócz tego odcinka zostanie wybudowany łącznik między ulicą Kwiatkowskiego, a Świętokrzyską, na wysokości hali sportowej – podkreśla.
Ostateczny koszt tych prac poznamy po otwarciu ofert. Nastąpi to w drugiej połowie stycznia. Wyłoniony wykonawca będzie miał rok na przeprowadzenie remontu i wybudowanie nowego łącznika.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia