Rusza nabór wniosków o dodatek osłonowy

Mieszkańcy całej Polski od 10 stycznia będą mogli ubiegać się o nowy dodatek dodatek osłonowy, wprowadzony przez rząd w ramach tarczy antyinflacyjnej.


W zależności od liczby mieszkańców danego gospodarstwa domowego, można ubiegać się o kwotę od 400 złotych do ponad 1400 zł.
Jak tłumaczyła na antenie Radia Ostrowiec Joanna Borkowska, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej w Ćmielowie, jak w przypadku innych tego typu programów obowiązywać będzie kryterium dochodowe. Warto także pamiętać o odpowiedniej dokumentacji. Wnioski do programu można złożyć internetowo lub bezpośrednio do Urzędu Gminy w Ćmielowie.
Warto dodać, że ustawa stanowi, iż osoby, które złożą wniosek do 31 stycznia 2022 otrzymają środki w dwóch równych ratach do 31 marca i do 2 grudnia. Natomiast złożenie wniosku pomiędzy 1 lutego a 31 października skutkować będzie jednorazową wypłatą całości świadczenia w terminie do 2 grudnia 2022 r. W myśl ustawy wnioski złożone po 31 października nie będą rozpatrywane.
Więcej informacji na temat programu można uzyskać w urzędach gmin. Od 4 stycznia została także uruchomiona specjalna infolinia dotycząca dodatku. Informacji konsultanci udzielają pod numerem telefonu 22 369 14 44 w dni robocze od godziny 8:00 do 16:00.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia