Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu? Może się udać jeszcze przed finałem

Nowe rondo na ulicy Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim jeszcze w tym roku może mieć swojego patrona, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Z inicjatywy Dariusza Czupryńskiego, wieloletniego szefa sztabu WOŚP w Ostrowcu powstał komitet obywatelski, który odpowiednią uchwałę z podpisami mieszkańców przedstawi Radzie Miasta i to radni ostatecznie zdecydują o nazwie ronda. – W tym roku mamy trzydziesty finał WOŚP. Obchodzimy trzydzieści lat działalności fundacji, która wspiera polską medycynę i oprócz finałów i doposażania szpitali w sprzęt medyczny prowadzi też programy medyczne i edukacyjne. Nie ma osoby w naszym mieście, powiecie, w kraju, która nie widziałaby sprzętu z czerwonym serduszkiem, nie ma noworodka, który nie miałby wykonanego po narodzinach  przesiewowego badania słuchu. Ta inicjatywa ma upamiętnić fundację i jest też podziękowaniem dla wszystkich, którzy włączają się w zbiórkę, dla organizatorów, wolontariuszy, osób, które wrzucają pieniądze do puszek – mówi Dariusz Czupryński.

Za zbiórkę podpisów poparcia dla inicjatywy odpowiadać będzie Elżbieta Mazur, która z ramienia Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w poprzednim roku doprowadziła do nadania skwerowi przy kinie Etiuda nazwy 'Praw Kobiet’. – Potrzebujemy przynajmniej 300 podpisów i będziemy je zbierać przy Targowisku Miejskim w dni targowe, a w najbliższą sobotę także w Galerii Ostrowiec. Podpisy będzie można też złożyć w sztabie WOŚP w szkole podstawowej nr 4 oraz w siedzibie Telewizji Lokalnej – mówi Elżbieta Mazur.

W komitecie obywatelskim jest też radny miejski Karol Wójcik. Wszyscy oni mają nadzieję, że całą procedurę uda się przeprowadzić w ekspresowym tempie i jeszcze przed finałem WOŚP 30 stycznia Rada Miasta przegłosuje nową nazwę ronda.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia