Zakład Usług Miejskich z nowym sprzętem w nowym roku

Zakład Usług Miejskich wzbogacił się o nowy sprzęt potrzebny do utrzymania zieleni, w tym pasów przy drogach w mieście, również zimą.

– W tym roku kupiliśmy miedzy innymi elektryczną ciężarówkę miejską o ładowności 1 tony, dwa pługi, nowe odchwaszczarki, kosiarki do trawy, różnego rodzaju elektronarzędzia. To sprzęt, który jest w większości przyjazny środowisku. On nam pozwoli sprawnie wykonywać nasze zadania – mówi Łukasz Dybiec, dyrektor ZUM. Podkreśla, że takie zakupy, dzięki dotacjom gminy robią każdego roku. Tegoroczne zakupy opiewały na kwotę blisko 200 tysięcy złotych. Podkreśla też znaczenie elektrycznego samochodu, pierwszego takiego w zasobach zakładu. – Mamy plan corocznej wymiany sprzętu i doposażania się. Chcemy zautomatyzować pewne sfery naszej pracy i być przyjaźni środowisku – dodaje.
Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu dba nie tylko o zieleń urządzoną w parkach, na skwerach i zieleńcach, które zajmują w mieście około 45 hektarów. Utrzymuje również około 26 hektarów terenów przyległych do osiedli zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, a także drogowe pasy zieleni. Powierzchnia tych gminnych to kolejne 54 hektary, a na mocy umów podpisanych z innymi jednostkami to też około 21 hektarów terenów przy drogach powiatowych i około 7miu wzdłuż ulic wojewódzkich. Do tego chodniki o powierzchni 40 hektarów, 6 rond, 288 przystanków autobusowych, kosze uliczne, których jest około 600 oraz tereny niezagospodarowane.

/mag/

Ważne wydarzenia