„Korzenie i Skrzydła” – podsumowanie projektu LGD Krzemienny Krąg

Zakończył się program 'Korzenie i Skrzydła’ realizowany przez Stowarzyszenie LGD Krzemienny Krąg. Był on skierowany do całej lokalnej społeczności czyli mieszkańców Ostrowca.

– To był bardzo ciekawy projekt zawierający wiele innowacyjnych rozwiązań, ale przede wszystkim skupiający się na działaniach opartych na wolontariacie – mówi Magdalena Wójtowicz z Centrum Wolontariatu, koordynatorka projektu, który polegał na współpracy ostrowieckiej młodzieży i seniorów. – Robiliśmy las w słoiku, renowację starych mebli, mieliśmy zajęcia z nordic walking, osiedlowy quest po Ogrodach. Tworzyliśmy też ozdoby świąteczne, które potem zawisły na osiedlowej choince – dodaje.Do tego doszły wspólne wyjścia do kina czy restauracji czy opowieści o dawnych i teraźniejszych czasach.

Pani Emilia uczestniczka projektu 'Korzenie i Skrzydła’ bardzo chwaliła sobie współpracę z młodszym pokoleniem. Radiu Ostrowiec opowiedziała, że młodzież jest wspaniała i chętnie uczy się od seniorów. Jest ciekawa świata i często pragnie wiedzy, zwłaszcza tej lokalnej.

Projekt był finansowany z funduszy Narodowego Instytutu Wolności Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego i trwał osiem miesięcy. Jak zapewniają koordynatorzy współpraca między młodzieżą a seniorami będzie kontynuowana.

Ważne wydarzenia