Akcja pomocy bezdomnym w Ostrowcu

źródło: pixabay.com

Mrozy stanowią realne zagrożenie dla osób bezdomnych. W związku z tym Straż Miejska wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu skontroluje miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

– Ścisłą kontrolą obejmiemy wszelkiego rodzaju pustostany, wiaty, strychy, piwnice. Tego typu miejsca stanowią największe zagrożenie dla osób bez dachu nad głową gdyż nie ma tam źródła ciepła- mówi Marcin Gruszka, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Ostrowcu.- Osoby bezdomne nie zawsze chcą skorzystać z pomocy pracowników socjalnych i strażników miejskich. – Czasami są wręcz nieświadome tego, jak duże niebezpieczeństwo im grozi przy takich mrozach – mówi Marcin Gruszka. Interwencje dotyczące osób bezdomnych kończą się przekazaniem informacji gdzie mogą przenocować i ogrzać się. Noclegownia mieści się przy ul. Samsonowicza 80. Tam bezdomni znają potrzebną pomoc – dodaje.

W Ostrowcu osób bez dachu nad głową jest ok. 90. osób. To głównie mężczyźni, którzy deklarują, że nie posiadają tymczasowego ani stałego miejsca zamieszkania. Akcja Straży Miejskiej i MOPS-u rozpocznie się po świętach. Ale już teraz strażnicy interweniują, gdy dotrze do nich informacja o bezdomnych.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia