Starostwo ma pomysł na wykorzystanie budynku po Biedronce przy ulicy Sienkiewicza

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim ma pomysł na zagospodarowanie budynku na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Mickiewicza w Ostrowcu w którym obecnie mieści się market Biedronka.


Przypomnijmy, że obecny najemca wypowiedział umowę i przestanie ona obowiązywać do końca stycznia.
– Zarząd powiatu postanowił ocenić stan budynku pod ewentualne przeniesienie tam wydziału Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Ostrowcu, bo obecna siedziba przy ulicy Wardyńskiego jest w bardzo złym stanie technicznym. Ta ocena pozwoli nam podjąć jakąś decyzję w tym zakresie – wyjaśnia Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego.
Samorząd powiatowy ogłosił już przetarg na wykonanie wspomnianej ekspertyzy. Chętne firmy mają czas do 21 grudnia na składanie ofert.

Jeśli okaże się, że budynek nie spełnia wymagań, albo jego dostosowanie pod potrzeby starostwa było by za drogie, wtedy władze powiatu prawdopodobnie udostępnią obiekt pod dzierżawę.
Tymczasem jak ustaliliśmy, nowa Biedronka pomiędzy powstającą restauracją KFC, a stacją paliw przy ulicy Mickiewicza, do której zostanie przeniesiona ta z ulicy Sienkiewicza, ma się otworzyć jeszcze w tym roku. W tym samym czasie ma się otworzyć także KFC. Nastąpi to prawdopodobnie w ostatnich dniach grudnia.

/bart/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia