Piękny dzień akcji Gwiazdki Moc i piękna kwota. Wszystko dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ostrowcu

Czwarty dzień charytatywnej akcji 'Gwiazdki Moc” już za nami! Dziś udało nam się zebrać łącznie zarówno z licytacji na facebooku jak i na antenie dokładnie 10 630 złotych!

Pół godziny temu zakończyła się licytacja płaskorzeźby podarowanej przez prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego, której autorem jest świętokrzyski rzeźbiarz Arkadiusz Latos. Jego rzeźba 'Wizjoner’ stoi m.in. przy Wieży sztuki’ obok kieleckiego dworca PKP, a 'Muzyk’, który przygrywa ptaszkom przed wejściem do Filharmonii Świętokrzyskiej.
O przedmiot biło się kilka osób. A finalnie został on wylicytowany przez Pana Mariusza za 4000 zł, który reprezentował radnych miejskich z klubu KWW Jarosława Górczyńskiego, którzy chcieli włączyć się w akcję Gwiazdki Moc, a wylicytowaną płaskorzeźbę postanowili przekazać dalej na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Licytację wspierali ostrowieccy harcerze z 41 drużyny harcerskiej w Ostrowcu, którzy gorąco zachęcali do licytacji na rzecz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
Wcześniej zakończyliśmy licytację filiżanki ze szmaragdowej porcelany i porcelanowej figurki ptaka kulika, która podarował na licytację Adam Spała, właściciel Fabryki Porcelany AS Ćmielów. Poszła za 2100 zł. Swojego właściciela znalazł także voucher na pobyt w Zakopanem w Osadzie na Budzowskim Wierchu. Apetyt na ten voucher miało kilka osób, a licytacja skończyła się na kwocie 1450 zł, która zaproponował pan Sylwester.

Wcześniej bój o zestaw świątecznych bombek pomalowanych przez Zbigniewa Sawaryna stoczyły dwie panie – Ela i Ewa. Wygrała Ela – podbijając stawkę do 450 złotych.

Zakończyły się także licytacje na Facebooku. Udział w audycji Trzy Winyle Marcina 'Rzywca’ Skarbę w imieniu facebookowej grupy Stare Metal A.D. wylicytowała Pani Olga za 1400 zł. Dwa bony na Day Spa do salonu odnowy biologicznej Miobio zostały wylicytowane za 370 zł, choinka, a dokładnie świerk w donicy za 140 zł, a ręcznie malowane przez Dorotę Paluch bombki za 250 zł. Łącznie z licytacji facebookowych zebraliśmy 2160 zł. Czwarty dzień naszej akcji Gwiazdki Moc wypełnia skarbonkę, której zawartość trafi do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. I podopieczni będą mogli rehabilitować się w sali doświadczania świata.
Cały czas możecie także kupić kalendarze – cegiełki na 2022 rok. Cegiełka to jedyne 30 zł. Można je kupić w naszej redakcji w Galerii Łysica oraz starostwie powiatowym, a także przedszkolach 19, 21, szkołach Konarskiego, sp nr 4 i sp nr 5 oraz III LO im. Władysława Broniewskiego i Zespole Szkół nr 3 czyli dawnym THM-ie.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia