Szwajcaria Bałtowska otwiera się w ten weekend

źródło zdjęcia: Szwajcaria Bałtowska

Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska w ten weekend chce rozpocząć sezon narciarskiego 2021/2022. Tydzień temu, niestety, ocieplenie i deszczowa pogoda uniemożliwiły start stacji.

Jak mówi Monika Pękala, szefowa działu marketingu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, teraz miłośnicy białego szaleństwa mogą szykować się na najbliższy piątek.
– Zaczynamy o godzinie 15:00, jeździć będzie można do 21:00. Do końca weekendu działać będą dwa wyciągi – orczykowy oraz mały wyciąg na oślej łączce. Uruchamiamy także szkółkę narciarską. Kolej krzesełkową planujemy uruchomić w następnym tygodniu – tłumaczy Monika Pękala i dodaje, że pracownicy Szwajcarii Bałtowskiej starają się cały czas poprawiać warunki na stoku.
– Pokrywa śnieżna musi być wystarczająco gruba, by na stoki mogły wjechać ratraki – podkreśla i tłumaczy, że według ich obliczeń, w piątek rano powinno się odpowiednią grubość pokrywy śnieżnej osiągnąć.
W Szwajcarii Bałtowskiej cały czas funkcjonuje lodowisko oraz Wioska Świętego Mikołaja. W najbliższą sobotę kompleks dla swoich odwiedzających przegotował kolejną edycję 'Treningu na łyżwach przy muzyce na żywo’. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do 22:00. O dobrą atmosferę i najnowsze hity muzyczne zadba DJ.
Cały czas czynna jest wypożyczalnia sprzętu oraz Zajazd Przystocze, w którym można się posilić i rozgrzać.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia