Drugi dzień naszej radiowej akcji Gwiazdki Moc za nami

radio ostrowiec

W tym roku gramy dla dzieci z niepełnosprawnościami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i zbieramy fundusze na salę doświadczania świata.

O 17.00 zakończyliśmy licytacje przedmiotów na Facebooku i tam największą popularnością cieszyła się dziś grafika 'Kobieta w czerwieni’ autorstwa Ewy Stawiarskiej i znalazła nowy dom za 350 zł. Licytacje facebookowe z tego dnia przyniosły nam w sumie 570 złotych.

Gwiazdkowy dzień licytacji na antenie Radia Ostrowiec zakończyliśmy wspólnie z przedstawicielami gminy Bodzechów. Jerzy Murzyn, wójt gminy podarował na aukcję rzeźbę św. Floriana z drewna wykonaną przez Stanisława Wójtowicza, lokalnego artystę z Wólki Bodzechowskiej. Licytację wspierały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bodzechowa, które śpiewały nam kolędy i pastorałki. A figurkę wylicytował za 400 złotych pan Michał. Mówił, że pięknie będzie się prezentowała w jego firmie.

Wcześniej przepiękną biżuterię podarowaną przez Małgorzatę Rapacz, właścicielkę salonów Polskie Srebro Złoto Świata wylicytował za 350 złotych pan Norbert. Z kolei właścicielką pluszowego misia, o którego w ostatnich minutach stoczył się bój między trzema słuchaczkami wylicytowała pani Katarzyna za kwotę 300 zł. Pani Kasia, rozpoczynając licytację zdradziła nam, że miś trafi do malutkiego członka rodziny. Swoich właścicieli znalazły tez piękne, artystyczne bombki przygotowane przez artystę i dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej Tomasza Kandybę, wieniec, choinka i inne ofiarowane nam przedmioty.

Z dzisiejszych licytacji na antenie dzięki Państwu, osobom, które do nas dzwonią i włączają się w pomoc, mamy razem 1670 złotych.

A jutro – trzeci dzień Gwizdki Mocy. Opisy i zdjęcia wszystkich przedmiotów, z których dochód pozwoli utworzyć w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym salę doświadczania świata można oglądać na naszej stronie internetowej. Licytacja na Facebooku ruszy o 6 rano.

Chcemy zachęcić Państwa także do kupowania kalendarzy – cegiełek Radia Ostrowiec na 2022 rok.
Można je kupić redakcji Radia Ostrowiec w Galerii Łysica oraz w Starostwie Powiatowym przy ulicy Iłżeckiej.
W ich sprzedaży pomagają nam także przedszkola 19,21 i przedszkole w Częstocicach, szkoły Konarskiego, szkoła nr 4 i 5 oraz III LO im. Władysława Broniewskiego oraz Zespół Szkół nr 3, czyli dawny THM.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia